KİRTE’DE YAŞAM

Hasat Zamanı


Zeytin hasadı genellikle sonbaharda, zeytinlerin renk değiştirmeye başladığı ancak tam olgunluğa ulaşmadıkları dönemde yapılır.

Kirte olarak bulunduğumuz bölgede ürünlerimizin tamamını ekim ve kasım arasında erken hasat olarak topluyor ve sıkıyoruz.

Elle Toplama


Zeytinler, hasar görmemesi için dallarından elle sıyırma yöntemiyle kasalara toplanmaktadır.


Taşıma Koşulları


Doğru toplama ve taşıma yöntemleriyle hasat edilen zeytinlerin hızla işleme tesisimize götürülerek değer kaybetmeden sıkma işlemi için hazırlanmaktadır.

Soğuk Sıkım


Zeytin Temizleme ve Yıkama: Toplanan zeytinler, yaprak ve diğer yabancı maddelerden arındırılmak üzere ön elekten geçirilerek temizlenir ve sonrasında ayıklama ile hasar görmüş zeytinler el ile tekrar ayıklanır.

Sıkma Makineleri


Yenilikçi teknolojileri ve tüm işleme aşamalarını otomatik olarak kontrol eden Kontinü sistem makinelerimizde soğuk sıkım olarak zeytinyağının kalite ve besin değerlerini koruyan bir üretim gerçekleştirilir.

Saklama Koşulları


Paslanmaz Çelik Tanklar veya Cam Şişeler : Elde edilen zeytinyağı, paslanmaz çelik tanklarda veya koyu renkli cam şişelerde saklanmalıdır. Bu, yağın ışık ve hava etkilerinden korunmasına yardımcı olur. Kirte olarak yağlarımızı soğuk hava depolarında 17-20°C arasında muhafaza etmekteyiz.

Gıdaya uygun teneke ya da koyu renkli cam şişelerde ışık ve ısıdan muhafaza ederek üretim sürecinden son tüketiciye ulaşan tüm süreçlerde sağlıklı ve kaliteli zeytinyağını sizlere sunmak için özenle çalışmaktayız.